خانه » آخرین اخبار » یورش معدنچیان معترض به خودروی حسن روحانی

یورش معدنچیان معترض به خودروی حسن روحانی

صدا نیوز: معدنچیان معترض آزاد شهر به خودروی حسن روحانی یورش برده و شعارهایی در اعتراض به او سر دادند.

رئیس‌ جمهوری ایران، روز یکشنبه برای دلجویی از کارگران حادثه دیده در آزاد شهر حاضر شده بود. روز چهارشنبه انفجار معدن یورت آزاد شهر منجر به کشته و زخمی شدن دهها معدنچی شده بود.

حسن روحانی این حادثه را «زنگ خطر، هشدار و بیدار باشی برای همه مسئولین» دانست و بر «ضرورت نظارت مداوم، تنظیم مقررات لازم و تأمین تجهیزات و امکانات پیشرفته در محیط‌های کار ناامن» تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، او همچنین در جریان این سفر با خانواده کشته شدگان حادثه معدن یورت ملاقات کرده و گفته است «باید مسئول و مسئولین حادثه و هر کسی که در این حادثه قصور و تقصیری داشته است، مشخص شود و متناسب با آن تقصیر با آن برخورد صورت بگیرد و هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد و این موضوعی است که دولت و شخصاً بر آن تأکید دارم.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، خانواده‌های مصدومان و کشته شدگان نیز در این دیدار خواستار برخورد با مقصران حادثه شدند و همچنین از عملکرد برخی مقام های محلی انتقاد کردند.

اعتراض کارگران و یورش به خودروی حسن روحانی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، نشان از اعتراض آشکارکارگران به سیاستهای دولت است که پیامد تبلیغاتی نامناسبی برای او بهمراه خواهد داشت.

گروهی از فعالان کارگری می گویند در دولت حسن روحانی همچون دولت احمدی نژاد وضعیت کارخانه ها بهبودی نیافته ، حقوق کارگران برای ماهها پرداخت نشده و حق ایجاد تشکلهای مستقل کارگری نیز از کارگران سلب شده است.

کد:05/008-17400

Print Friendly, PDF & Email

مطلب پیشنهادی

#اعتراضات روز – از میان آن‌ها: اعتراض به حمله نظامی ترکیه به عفرین

صدا نیوز: این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۱ اسفند صورت گرفته‌ یا ...

پاسخ دهید