خانه » آخرین اخبار » پروتکل چادر دیگر چیست؟

پروتکل چادر دیگر چیست؟

صدانیوزـ بابک داد
آقای روحانی یکی از بانوان نخبه را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری برگزید، اما در قدم اول از او تقاضایی غیرحقوقی کرد! هم روحانی “حقوقدان” است و هم خانم لعیا جنیدی. با این حال، به گفته‌ی خانم جنیدی، آقای روحانی از او خواسته «طبق پروتکل کابینه، چادر بپوشد!» و او هم “به احترام روحانی چادری شده است”!

کدام پروتکل و با کدام مصوّبه، در چه زمانی تعیین کرده زنان کابینه باید چادری باشند؟ خوب است آقای روحانی پاسخی حقوقی به این پرسش بدهند.

در آغاز مجلس ششم، به رغم جنجال‌آفرینی رسانه‌های جناح راست، چند نماینده زیر بار چادری شدن نرفتند. و بدون هیچ مشکلی از لحاظ حجاب، به وظایف نمایندگی خود پرداختند. خانم‌ها الهه کولایی، رضازاده و یک بانوی دیگر با همان حجاب مانتو روسری که در دانشگاه و قبل از انتخابات داشتند، به پارلمان رفتند و دین هم دچار زلزله نشد!

بحث من، چادری شدن یک نفر نیست. بحث اینجاست که اینگونه “پروتکل سازی” برای محافظه‌کاری و دور ماندن از انتقاد احتمالی رسانه‌های رقیب، منفعلانه است. و صحبت از چنین پروتکل عجیبی، اهانت به شعور ملت است.
اگر چادر، انتخاب شخصی خانم جنیدی بود، قابل احترام می‌بود. اما اینکه او که یک حقوقدان است، از همان اول، زیربار یک تقاضای غیرحقوقی و من‌در‌آوردی رفته، تأسف‌آور است.
کاش ایشان خشت اول ساختار حقوقی دولت جدید را با این معماری کج، بنا نمی‌کرد. و به این پروتکل محدودکننده و غیرقانونی با زبان حقوق «نه» می‌گفت.
به نظرم هنوز هم دیر نشده است.
بابک‌داد
بامداد یکم شهریور ۹۶
کد: 08/018-17100

Print Friendly, PDF & Email

مطلب پیشنهادی

#اعتراضات روز – از میان آن‌ها: اعتراض به حمله نظامی ترکیه به عفرین

صدا نیوز: این مجموعه دربرگیرنده خبرهای اعتراضاتی است که روز ۲۱ اسفند صورت گرفته‌ یا ...

پاسخ دهید