خانه » آخرین اخبار » احتمال شکایت از قاسم سلیمانی به سازمان ملل

احتمال شکایت از قاسم سلیمانی به سازمان ملل

صدا نیوز:پس از آنکه اعلام شد کشته‌های افغان‌های لشکر فاطمیون در سوریه به دو هزار نفر رسیده، افغانستان اعلام کرد مخالف شرکت شهروندانش در جنگ نیابتی است. برخی از نمایندگان مجلس افغانستان خواستار شکایت از حکومت ایران به سازمان ملل شدند.

سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان رسما اعلام کرد که کشورش مخالف جنگ نیابتی در داخل و خارج از این کشور است.

این مقام افغان تاکید می‌کند: «ما مخالفت خود را با هر نوع جنگ نیابتی در افغانستان بارها اعلام کرده‌ایم و همین گونه مخالفت خود را با جنگ نیابتی در کشورهای دیگر هم به صراحت اعلام کرده‌ایم و نباید خون فرزندان این وطن برای اهداف بیگانگان در کشورهای دیگر ریخته شود.»

واکنش سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان پس از آن صورت گرفت که زهیر مجاهد مسئول فرهنگی لشکر فاطمیون روز شنبه (۱۶ دی) گفته بود که “لشکر فاطمیون تاکنون بیش از دو هزار شهید و هشت هزار مجروح داشته” است.

آماری که از طرف مسئول فرهنگی لشکر فاطمیون درباره ۸ هزار زخمی اعضای فاطمیون ارائه شده برای نخستین بار مطرح می‌شود. اما تعداد کشته‌شدگان لشکر فاطمیون همان آماری است که اواخر سال گذشته رئیس بنیاد شهید ایران اعلام کرده بود. این تعداد قطعا در یک سال گذشته افزایش یافته و میزان تلفات لشکر فاطمیون بیش از این رقم است.

کد: 01/011-18400

Print Friendly, PDF & Email

مطلب پیشنهادی

تحلیل متفاوت احمد زیدآبادی درباره «قدرت‌پرستی اصلاح‌طلبان» و شعارهای مردم در حمایت از رضاشاه

صدا نیوز: احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی شناخته شده، در مصاحبه ای با ...

پاسخ دهید